Russian A A A לשינוי גודל הגופן

03-7612224

מאמרים

צור קשר

מלא את הפרטים הבאים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם האפשרי!
שם:
טלפון:
אימייל:
הערות:
captcha

הכניסו את הקוד המופיע בתמונה

מאמרים

תוחלת החיים

מאת פרופ' מ. שני
קרא עוד

חשיבות העמידה וההליכה אצל הקשיש הסיעודי

מאת טלי נייברג, פיזיוטרפיסטית
קרא עוד

תרומתו של ויטמין D

מאת ענת שטיין דיאטנית קלינית, Tender Loving Care צומת סביון
קרא עוד

תזונת הקשיש

מאת יועז גליק דיאטן קליני
קרא עוד

מאמר על שפעת החזירים

מאת דראושה חאלד, מנהל הבית הסיעודי במרחביה
קרא עוד

כל ההתחלות קשות

יהודית פרסלר-מנהלת השירות הסוציאלי, הבית הסיעודי Tender Loving Care צומת סביון.
קרא עוד

5 כללי ברזל לעריכת צוואה

הצוואה שלכם עשויה להיות המסמך החשוב והמשמעותי ביותר אותו אתם משאיר אחרי לכתכם. להלן 5 כללי ברזל לעריכת צוואה
קרא עוד

מהו קוד אשפוז וכיצד מקבלים אותו?

אם שמעתם את המושג 'קוד אשפוז' ואינכם מבינים על מה מדובר, בוודאי תהיו מעוניינים לקרוא מאמר זה המרחיב על הנושא. קוד אשפוז הוא קוד של המדינה והמשמעות שלו היא שהמדינה מממנת את האשפוז.
קרא עוד

האם לעבור לבית אבות או להישאר בבית?

ילדים להורים מבוגרים נתקלים לא פעם במהלך חייהם בשאלה האם נכון לאפשר להוריהם להישאר בבתיהם בתקופת הזקנה, או שנכון להלין אותם בבית אבות
קרא עוד

באיזה בית אבות כדאי לבחור?

תהליך בחירת בית אבות הוא אחד התהליכים המורכבים ביותר עבור כל אדם מבוגר אשר מחליט או נדרש לעזוב את סביבתו הטבעית אל סביבה חדשה
קרא עוד

מהם הסיכונים בביצוע השתלות שיניים בגיל השלישי?

בעיות בחלל הפה נפוצות יותר באוכלוסייה מבוגרת ומקשות מאוד על ההתנהלות היומיומית. במאמר זה תוכלו לקרוא על השתלות שיניים בגיל השלישי. האם זה כדאי והאם ישנם סיכונים
קרא עוד

הבדל בין אמפתיה לניצול

מאת אדהם כיאל מרפא בעיסוק, צומת סביון
קרא עוד

מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות סיעודי

דיור מוגן אינו מהווה בית הבראה ולא מיועד לאספקת שירותים רפואיים, למרות העובדה שלרוב יש בו אגף לטיפול סיעודי. מנגד, בית אבות סיעודי מתאים לקשישים הדורשים טיפול מתמיד במשימות יומיות. במאמר זה תוכלו לקרוא על ההבדלים בין דיור מוגן לבית אבות סיעודי.
קרא עוד

שיעור יתר בגיל השלישי

שיעור יתר בגיל השלשי נובע בדרך כלל במירידה בהורמון האסטרוגן הנשי והעלאה בפעילות הטסטוסטרון. במאמר זה תוכלו למצוא פתרונות רבים ומגוונים לטיפול בתופעה של שיעור יתר.
קרא עוד

שיטיון-דימנציה

מאת דראושה חאלד, מנהל הבית הסיעודי במרחביה
קרא עוד

אלצהיימר - כל המידע

מאת חוסם קשקוש, מנהל הבית בנוף חן, ר"ג
קרא עוד

מה ההבדל בין דיור מוגן רגיל לדיור מוגן דתי?

דיור מוגן מאפשר למעשה להמשיך באורח חיים רגיל לחלוטין, אך עם מעטפת מקצועית וחברתית חדשה. דיור מוגן הוא פרק חדש בחיים של בני הגיל השלישי. דיור מוגן יכול להיות מותאם גם למגזר הדתי. להלן ההבדלים בין דיור מוגן רגיל לדיור מוגן דתי.
קרא עוד

מצבים תפקודיים

מאת מתי שיק, מנהל אחוזת הדרים, ר"ג
קרא עוד

האם בית אבות מתאים להוריי?

מעבר אל מרכז מגורים המיועד לאנשים בגיל הזקנה אינו מתאים לכולם. יש הרבה משפחות הדואגות ליקיריהן, אך אינן יודעות מתי כדאי לבצע את המעבר ובאילו תנאים בית אבות הוא אכן הפיתרון האידיאלי עבור בני גיל הזהב.
קרא עוד

הכל אודות ביטוח סיעודי

מתי כדאי להפעיל ביטוח סיעודי? מאיזה גיל כדאי לעשות ביטוח סיעודי? וכיצד ניתן להתשמש בו במידה והקשיש נמצא בדיור מוגן או בית אבות? על שאלות אלה ננסה לענות במאמר זה
קרא עוד

אלצהיימר – תמרורי אזהרה

ישנם תמרורי אזהרה שדרכם תוכלו לזהות שמדובר באלצהיימר. אלצהיימר היא המחלה השכיחה ביותר מבין מחלות הדמנציה, המתאפיינת בירידה בזיכרון ובתפקודים נוספים, כמו חשיבה, דיבור ושיפוט, עד כדי שינוי אישיותי.
קרא עוד

חופשה לבני הגיל השלישי

גם לאנשים בגיל השלישי מגיעה חופשה. העולם מלא באפשרויות שמתאימות להם. במאמר זה תוכלו למצוא המלצות רבות לחופשה מפנקת במיוחד עבור הגיל השלישי
קרא עוד

כיצד בני המשפחה יכולים להתמודד עם אלצהיימר?

טיפול בחולי אלצהיימר עלול להיות קשה ומתיש ועל כתפי המטפלים מונחת אחריות רבה. לעיתים תכופות, המשפחה הקרובה היא המתגייסת לטפל בחולה. במאמר זה תוכלו למצוא טיפים להקלה בהתמודדות עם מחלת האלצהיימר של יקירכם
קרא עוד

חשיבות כתיבת צוואה

צוואה, הינה מסמך המעוגן בחוקי המשפט המגולל את אופן חלוקת הרכוש של אדם לאחר מותו. חשוב לדאוג לצוואה מוכנה מראש על מנת לחסוך מצבים של סכסוך במשפחה עקב אי כתיבת צוואה
קרא עוד

כיצד מתמודדים עם הבדידות בגיל הזהב

בדידות בגיל הזהב יכולה ללוות כל אחד מיקירנו. כל אחד מאיתנו חווה בדידיות בשלב זה או אחר. במאמר זה נציג תמרורי אזהרה שמעידים על הפיכתו של אדם לבודד ודרכי התמודדות עם בדידות זו.
קרא עוד

אלצהיימר - מתי לפנות לרופא משפחה ומתי למומחה גריאטרי?

בשלב הראשוני לגילוי של אלצייהמר יש לפנות לרופא משפחה להערכת מצב. במידה ונראים סימנים של ירידה בזיכרון והפרעות תפקודיות- מומלץ להיוועץ עם מומחה גריאטרי בנושא.
קרא עוד

חיתולים למבוגרים

חיתולים למבוגרים במיוחד לכאלה שנמצאים בתוך אבות אבות במצב סיעודי פותרים בצורה פשוטה ונוחה למדי את המצבים השונים בהם נתקלים אנשים מבוגרים בכל מה שקשור לתופעה המוכרת של בריחת שתן .
קרא עוד

מחלות שכיחות לעת זקנה

לעת זיקנה מופיעות מחלות שכיחות שונות. ישנה לעיתים פגיעה ביכולת הניידות, הדרדרות בראייה ואף גם התנוונות שרירים.
קרא עוד

מדוע יש צורך בהשתלת שיניים בגיל מבוגר?

אחת הבעיות המאפיינות לא מעט קשישים היא אובדן שיניים. אולם בניגוד למצוקות רפואיות אחרות שקשה מאוד לטפל בהן, בתחום רפואת השיניים ישנה התקדמות ומאפשרת לקשישים לשוב וליהנות ממלוא הפה.
קרא עוד

מחלת אלצהיימר – מיתוסים

ישנם לא מעט מיתוסים בכל מה שנוגע לאלצהיימר, במאמר זה תוכלו למצוא את כל האמת אודות מחלה זו.
קרא עוד

טיפול בסרטן המעי הגס

סרטן המעי הגס הוא אחד מסוגי הסרטן השכיחים ביותר בישראל. יותר מ-3000 בני אדם מאובחנים במחלה זו מדי שנה, במאמר זה תוכלו למצוא מספר עצות להתמודדות עם המחלה.
קרא עוד

אלצהיימר – באיזה שלב אפשר לאבחן ולטפל?

אלצהיימר היא מחלה המתבטאת בהתדרדרות התפקוד הקוגנטיבי. הגורמים למחלה אינם ידועים לגמרי. לא ניתן לרפא את מחלת האלצהיימר אך ישנם נם צעדים שעשויים לסייע בשיפור תפקודי ואף להאט את קצב התקדמות המחלה.
קרא עוד

אירועים לגיל השלישי

בגיל השלישי, אירועים ושמחות הופכים לשמחים הרבה יותר לעתים קרובות. עבור רבים מאתנו ימי הפרישה, המנוחה והנחלה הם הימים אליהם אנחנו מייחלים במשך כל ימי חיינו, וההזדמנות שלנו ליהנות מחיי פנאי. להלן מספר אפשרויות לאירועים מהנים עבור הגיל השלישי
קרא עוד

אתם לא לבד - כלי עזר למבוגרים

המעבר החד שבין להיות עצמאיים ובין להיות תלותיים בעזרים שונים עלול להיות קשה מאוד. למזלנו, ישנם כיום עזרים רבים אשר תפקידם להפוך את שיגרת היום לקלה יותר
קרא עוד

רגע לפני שאתם עוברים מתיחת פנים – מה אתם צריכים לדעת?

אף פעם לא מאחור לחלום על מראה צעיר ורענן- גם בגיל השלישי ניתן לבצע ניתוח מתיחת פנים. ללהן מספר דברים שחשוב שתדעו
קרא עוד

כתיבת צוואה לעת זקנה

על החשיבות והכדאיות שבעריכת צוואה מבעוד מועד מבחינה אישית, משפחתית ומשפטית ועל תרומתו המרכזית של עורך דין צוואות לתהליך.
קרא עוד

התאמת מכשירי שמיעה לגיל המבוגר

אנשים רבים אשר מגיעים לגילאים מבוגרים מאבדים את יכולת השמיעה התקינה. מכשירי שמיעה נועדו לעזור. במאמר זה תוכלו למצוא אינפורמציה אודות מכשירי שמיעה והתאמתם למטופל.
קרא עוד

טיפולי פיזיותרפיה בגיל הזהב

טיפולי פיזיותרפיה לקשישים, בני גיל הזהב, נועדו לסייע לאוכלוסייה זו עם מחלות שונות, תאונות ופציעות כתוצאה מנפילות ונזקים שונים נוספים.
קרא עוד

ייעוץ לבתי אבות

הרבה פעמים בתי אבות הם הפיתרון האולטימטיבי. אך לפני שמחליטים להשאיר את ההורה בבית אבות, כדאי להתייעץ קודם עם יועץ שיכול לסייע ולהסביר אודות בתי האבות השונים
קרא עוד

אלצהיימר – האם זה גנטי?

במאמר זה תוכלו לקרוא אודות מחלת האלצהיימר, תסמיניה, שלביה וכיו"ב. השאלה האם אלצהיימר היא מחלה גנטית, היא שאלה נפוצה- טוב אתם לא מצפים שנגלה לכם את התשובה עכשיו, נכון?
קרא עוד

כל הסיבות למה דווקא בית אבות סיעודי

היקרים לכם כעת זקוקים לסיוע סיעודי ולמסגרת המתאימה להם? הרי שבית אבות סיעודי הוא המקום המתאים והראוי ביותר להם להמשיך את חייהם. כל הסיבות מדוע דווקא בית האבות – לפניכם.
קרא עוד

מחלות עור נפוצות אצל מבוגרים

העור הוא אחד האיברים הגדולים ביותר בגוף וחלק חשוב ממערכת ההגנה הטבעית של הגוף. העור הוא למעשה חומת הגנה חשובה, אולם יש מקרים שבהם אותה חומת הגנה מותקפת מסיבות שונות ונוצרת פגיעה המתבטאת במחלות עור.
קרא עוד

מחלת שלבקת חוגרת

במאמר זה תוכלו לקרוא הכל אודות מחלת שלבקת חוגרת. מה הגורם שלה, תסמיניה ואופן ההתמודדות עימה.
קרא עוד

טיפים למעבר חלק לבית אבות

בחברת Tender Loving Care מכירים היטב את הקשיים של מעבר לבית אבות. אנו מציעים עזרה מלאה בכל תהליך הבחירה, המעבר וההתקלמות.
קרא עוד

המפתח לחיים ארוכים בגיל הזהב

בחברת Tender Loving Care ישמחו להעמיד לרשותכם כלים מגוונים עבור שמירה על איכות החיים של קשישים בגיל הזהב.
קרא עוד

החשיבות של פעילות חברתית עבור בני גיל הזהב

פעילות חברתית עבור בני גיל הזהב חשובה מאוד. בעיקר בשל העובדה שעם הכניסה אל גיל הזהב נוצר המון זמן פנוי שאותו צריך למלא. פעילות חברתית חשובה הן לשם שמירת העירנות והן לשם הביטחון העצמי. מלבד שתי אלה יש עוד המון סיבות.
קרא עוד

האם כדאי להתפטר ולצאת לגמלאות?

שאלה זו היא שאלה רווחת אצל אנשים בגיל השלישי. יציאה לגמלאות יכולה להיות סוג של חלום והנאה צרופה, אך מנגד היא גם יכולה להיות סיוט ולהביא קשיים כלכליים עיימה. בפניכם מאמר שדן בסוגיה זו
קרא עוד

5 טיפים לבחירת מכון שמיעה עבור התאמת מכשיר שמיעה

כיצד לבחור במכון שמיעה להתאמת מכשיר שמיעה ב5 צעדים, מה חשוב לדעת לפני, איך לבחור את המכון הנכון.
קרא עוד

חשיבות פעילות גופנית בגיל הזהב

מדוע חשובה פעילות גופנית קלה ולא מאומצת בגיל הזהב? חשוב לשמור על השרירים ועל פעילות תקינה של הגוף.
קרא עוד

סידורים חשובים לפני מעבר לבית אבות

במאמר זה פרסנו לפניכם מספר עצות לסידורים חשובים לפני מעבר לבית אבות.
קרא עוד

כיצד לבחור בית אבות

במאמר הבא יוצגו השיקולים שצריך לקחת בבחירת בית אבות, שירותי סיעוד, אירועי תרבות ופנאי ועוד.
קרא עוד

דורבן בעקב בקרב בני הגיל השלישי

אחת המחלות שעלולות לתקוף בגילאים אלה היא מחלת דורבן בעקב. מי מכם שכבר חווה מחלה זו בעבר, וודאי יוכל לספר כי הכאבים המלווים את האזור הפגוע הינם חזקים מאד.
קרא עוד

מדרסים אורתופדיים לשמירה על בריאות הגב בגיל הזהב

נהוג לחשוב שמדרסים אורתופדיים מיועדים רק למי שיש לו בעיות בכף הרגל, פלטפוס וכדומה. לאמיתו של דבר, לתצורה בה דורכת או הולכת כף רגלנו על הקרקע, חשיבות רבה בקביעת היציבה שלנו. דבר זה משפיע בסופו של דבר על עמוד השדרה והגב שלנו.
קרא עוד

נופש בחו"ל לגיל הזהב

עליית רמת החיים בעשור האחרון הובילה לעלייה גם בתוחלת החיים, בארץ ובעולם. דור המייסדים הוותיק הולך והופך לפלח שוק אטרקטיבי בשוק התיירות לחו"ל, דבר שבעבר לא היה קיים. יותר ויותר בני הגיל השלישי, אנשים בני 70 ומעלה, מוצאים עצמם די בריאים, די אמידים ועם זמן פנוי. הכול מוביל למסקנה המתבקשת – טיול בחו"ל!
קרא עוד

קלנועיות איכות חיים לגיל הזהב

קלנועית הינה רכב חשמלי קטן, שאינו צורך דלק, עוצב להעניק נוחות מרבית לנוסעים, קל לשימוש ולתפעול ומאוד בטיחותי. בזכות כלי הרכב הנ"ל הקשישים זוכים לחיים עצמאים והם יכולים לנוע בכוחות עצמם ולהגיע ביתר קלות ממקום למקום. מעבר ליתרונות של כלי הרכב עצמו היתרון הגדול של קלנועית הוא שניתן לנוע בו בתוך מבנים ציבוריים גדולים כגון מרכזים מסחריים או קופות חולים וכדומה.
קרא עוד

מילון מונחים בתחום בית אבות

ישנן צורות טיפול שונות המותאמות לכל מיני סוגי קשישים הנמצאים בבתי אבות, על מנת להכיר את הסוגים השונים רכזנו מילון מונחים קצר.
קרא עוד

איך מאתרים מסגרת מתאימה לתשושי נפש?

יש לכם קשיש תשוש נפש, כיצד לאתר לו מסגרת מתאימה? כדאי לשים בבית אבות או טיפול בבית? כל זאת ועוד נענה במאמר שלפניכם.
קרא עוד

מי מוגדר תשוש נפש?

מהי ההגדרה של תשוש נפש, כיצד ניתן להקל ולעזור לקשיש תשוש נפש, איפה כדאי לשכן את הקשיש במוסד, בית אבות או בבית? הכל מוסבר ומתואר במאמר שלפניכם.
קרא עוד

עובד זר או בית אבות?

ב- Tender Loving Care אנו מבינים את הרצון שלכם לספק לאהוביכם את הטיפול הטוב ביותר ועל כן מעמידים לרשותכם רשת של בתי אבות סיעודיים בפריסה רחבה עם טובי המטפלים ובתנאים מעולים. אצלנו תוכלו להיות בטוחים כי בני המשפחה שלכם מקבלים בדיוק את הטיפול המסור לו הם זקוקים.
קרא עוד

לשלם עבור בית אבות

שאלתם את עצמכם בעבור מה משלמים לבית אבות, מהן האופציות לשלם עבור שהות בבית אבות? במאמר הבא נסקור את כל האופציות ומגוון מקורות המימון.
קרא עוד

זכויות תשושי הנפש בישראל

מהו מצב של תשישות נפש אצל מבוגרים, כיצד ניתן לזהות אותו? מהן הזכויות של תשושי הנפש בישראל? המאמר הבא יסקור ויסביר את כל הסוגיות, הזכויות ועוד.
קרא עוד

כל מה שרציתם לדעת על השתלת שיניים לגיל הזהב

בעיות השיניים השכיחות, הינן בין היתר, נסיגת חניכיים, יובש בפה, עששת, דלקות חניכיים, ועוד מספר בעיות העשויות לגרום לאובדן שיניים ולצורך בהשתלה. אם כן, כיצד משתילים שיניים לגיל הזהב? כל זאת ועוד נדון במאמר הבא.
קרא עוד

הכל אודות זקנה וזיכרון

יכולתו של האדם לזכור היא היכולת המופלאה ביותר של המוח, משום שהזיכרון נאגר במוחנו במספר רב של תאים, ומורכב מכמה רבדים. אנחנו יכולים לזכור כל דבר או רק חלק ממנו, או רק מה נוח לנו ומשפיע עלינו הכי הרבה. בכל מקרה, זיכרון הוא גם אחת היכולות של המוח שמושפעות מהגיל, כמו המצב הגופני שלנו.
קרא עוד

זקנה והעתיד במספרים

בעבר, הארכת תוחלת החיים נחשבה למשימה כמעט עתידנית, כזאת שייקח זמן רב להגיע למצב שבו אנשים מאריכים חיים יותר מהקודמים להם במאות הקודמות. היום אפשר לומר בוודאות מלאה שהצלחנו בכך.
קרא עוד

המחשב והאיש הקשיש

כיצד הקשישים מסתדרים בעידן המודרני עם כל הטכנולוגיה והמחשוב, כיצד ניתן ללמד אותם להשתמש בהם ולהתמודד עם הטכנופוביה.
קרא עוד

שילוב הקשיש בתקשורת באמצעות טכנולוגיה מתקדמת

לאחר שצלחנו את השלב הראשון – לימוד המחשב ותפקודיו – מגיע הזמן שבו עושים לקשיש היכרות עם הפורמט המודרני.
קרא עוד

ההבדלים בין בתי אבות

יש כל מיני סוגי בתי אבות, יש בית אבות לסיעודיים, לתשושים, לעצמאיים ועוד. כולם בית אבות, איך יש ביניהם הבדלים ולא כל בית אבות מתאים לכל אחד.
קרא עוד

האם אני כבר מתאים לבית אבות?

השאלה הזאת מתאימה לכל מבוגר שעדיין לא יודע האם מסגרת בית האבות מתאימה לו.
קרא עוד

עצות וטיפים לבחירת בית אבות ליקירכם

לא קל להעביר את יקירכם לבית אבות. הוא היה עצמאי וברשות עצמו, בביתו המוכר והאהוב, מוקף זיכרונות, ובגיל מבוגר הוא נאלץ להסתגל לא רק לסביבה חדשה לגמרי אלא גם לקבוצת אנשים גדולה שרובם יהיו זרים לו ליתרת חייו.
קרא עוד

תופעות ומחלות מוכרות בגיל השלישי

תוחלת החיים התארכה מאוד ובמידה רבה התארכה גם איכות החיים של בני הגיל השלישי. יחד עם זאת, ישנן תופעות שונות ומוכרות שמלוות את הגיל השלישי.
קרא עוד

אפשרויות למימון בית אבות

ההחלטה למעבר לבית אבות היא תמיד קשה, מה גם שמעבר לבית אבות דורש מימון כלכלי ולא לכולם יש הון עצמי אותו הם יכולים לרתום לצורך העניין. אם כן מה הן האפשרויות הקיימות למימון בית אבות? לפניכם כל הפרטים.
קרא עוד

ציוד לבתי אבות

מעבר לבתי גיל הזהב הוא לכל הדעות שלב קשה בחיים. על מנת להקל את המעבר, ולפתוח את החיים החדשים בצורה הטובה ביותר, רצוי להיערך קודם לכן, ולארגן ציוד ואביזרים שיסייעו לקשיש בשלב זה של חייו.
קרא עוד

חיי החברה בבית אבות

באפשרותם של בתי אבות להציע שפע רב של פעילויות חברתיות, תוכניות לימוד, ערבי תרבות ועוד. כל אלה יחד מתאימים לצרכים החברתיים של בני הגיל השלישי והם ממלאים את זמנם החופשי.
קרא עוד

שיקולים בבחירת בית אבות

בית אבות הוא ללא ספק אופציה מצוינת לבני גיל הזהב מהסיבה הפשוטה, שהוא מהווה מסגרת בטוחה ומוגנת לאנשים מבוגרים.
קרא עוד

5 יתרונות למעבר לבית אבות סיעודי

ככל שהאדם מזדקן, הולכים וגוברים הסיכויים שהוא יהפוך לסיעודי. זה אינו מצב נדיר, אולם הוא מצריך היערכות מיוחדת, במיוחד מצד בני המשפחה הקרובים. קשיש סיעודי נזקק לעזרה וסיוע במטלות הכי פשוטות, ששנים לפני כן, לא הציבו בפניו כל קושי.
קרא עוד

כיצד ניתן לעזור לקשישים לאחר ניתוח או טיפול רפואי?

רוב האנשים אשר משתחררים מבית החולים לאחר ניתוח או כל הליך רפואי אחר, חוזרים די מהר לשגרה. לא כך עם קשישים שנחשבים לאוכלוסייה רגישה יותר.
קרא עוד

5 סיבות לעבור לבית אבות

סביר להניח שאף קשיש לא שש לעבור לבית אבות. אולם, ישנן כמה וכמה סיבות המצריכות לבצע צעד זה. הסיבה הראשונה היא בעיות בריאותיות. קשישים רבים נאלצים לעזוב את בית מגוריהם מכיוון שלא ניתן לטפל בהם בביתם.
קרא עוד

כיצד ניתן להתמודד עם הפרעות בשינה בגיל הזהב?

רבים מבני גיל הזהב סובלים מהפרעות שינה. הם נשכבים במיטתם ומתקשים להירדם. אולם, כאשר הם כבר נרדמים, הם מתעוררים תוך זמן קצר, משנים תנוחות, נרדמים ומתעוררים שוב. כיצד ניתן להתמודד עם מצב מטריד זה?
קרא עוד

תרגילי כושר? כבר לא רק לצעירים

למרות שהזדקנות הגוף הנה בלתי נמנעת, כן ניתן לעכב את תופעות הזקנה ולשפר את היכולות הגופניות והמנטליות בעזרתה של פעילות גופנית.
קרא עוד

כיצד ניתן להימנע מבעיות אורטופדיות?

בעיות אורטופדיות הולכות ונעשות נפוצות יותר ויותר עם השנים כתוצאה מאורח החיים המודרני, שימוש לא נכון בשרירים וכן גם כתוצאה מגנטיקה. האם ניתן למנוע ולהימנע מבעיות אלו בעתיד?
קרא עוד

המקלחת היא מקום מסוכן, כיצד ניתן להיזהר מנפילות?

קשישים רבים אשר מגיעים לגיל הזהב סובלים מאיבוד שיווי משקל וכתוצאה מכך נופלים או מחליקים, כאשר אחד המקומות המועדים ביותר לפורענות הוא המקלחת בבית. איך ניתן למנוע החלקות במקלחת ומה עושים במידה והתרחשו? לפניכם כמה מהדרכים למנוע ולהימנע.
קרא עוד

מעבר מדיור מוגן לבית אבות

דיור מוגן הופך לעת זקנה לאופציה אטרקטיבית ביותר. עם זאת דיור מוגן אינו מתאים לכל אחד ומגיע שלב בו עולה הצורך לעבור מדיור מוגן לבית אבות. מתי כדאי לעבור ומאילו סיבות? ובכלל – מה ההבדל בין דיור מוגן לבית אבות?
קרא עוד

ליווי ותמיכה לעוברים לבית אבות

המעבר לבית אבות מלווה בשאלות רבות זאת לצד קושי של כל הצדדים המעורבים. לכן לא פעם משפחות אשר עושות את הצעד הראשון זקוקות לליווי ולתמיכה מטעם אנשי מקצוע המומחים בתחום.
קרא עוד

יצאתם לפנסיה, מה עושים עכשיו?

אין זה סוד: קשה להשאיר את החיים אליהם הייתם רגילים עד כה מאחור. לכן אם יצאתם לפנסיה ואינכם יודעים מה לעשות, יש לנו כמה רעיונות שיסייעו לכם להקל על המעבר.
קרא עוד

מידע על גמלת סיעוד

המוסד לביטוח לאומי מעניק גמלת סיעוד עבור אנשים אשר מגיעים לגיל פרישה, עם זאת על מנת להיות זכאים לגמלת סיעוד, יש לעמוד בתנאים הבאים.
קרא עוד

רשת הסוד לאריכות ימים

היות ובני האדם אינם עדיין בני אלמוות, כולנו מחפשים את הסוד לאריכות ימים, הסוד אשר ישאיר אותנו בריאים וצעירים לתמיד. אז מהו אותו סוד? מסתבר שהכל מתחיל ונגמר ב... טוב אתם לא מצפים שנגלה לכם הכל עכשיו, נכון?
קרא עוד

זקוקים למכשיר שמיעה? כיצד לבחור את המכשיר המתאים לכם

כשליש מהאנשים מעל גיל 60 סובלים מליקוי שמיעה בדרגות חומרה שונות. חלקם זקוקים אף למכשיר שמיעה.
קרא עוד